Já osobně se už delší dobu řídím pravým opakem.

Případ první:

Jak mě dokáže odradit webová stránka, která říká „ceny na vyžádání“ nebo „ceník Vám zašleme“… to má každý zákazník jinou cenu nebo se cena opravdu mění každým dnem? Hned na začátku jsme řekli, že ceník za naše hry bude na webu vždy k dispozici, ceny jsou stejné pro všechny.

Případ druhý:

Loni jsme měnili ceník za hru na hřišti PAR3 i na polní akademii ve Zloníně. A to tak, že je jedno, jestli je víkend nebo týden… jednoduché dvě ceny, tedy jestli budete hrát 9 nebo 18 jamek, nic víc, nic míň. Že jsou pásma některá výhodnější a některá méně? Našli jsme jinou motivaci, proč si přijít zahrát k nám… co třeba děti do 12 let hrají u nás zdarma…

Jakmile vidím, pásma, zóny, od tehdy se hraje za tolik, od tehdy za tolik, je Vám tolik a bude Vám tolik, hned se mi to nechce číst a složitě hledat, kam vlastně patřím… možná jsem jediný, ale příjde mi to prostě zbytečně složité.

Případ třetí:

Pin position – tedy umístění vlajek na greenu. Rozumím informacím, kolik z prava, kolik od začátku greenu je vlajka navrtána u turnajích ČGF nebo profi turnajích… ale pro běžnou hru nebo turnaj „rekreačních hráčů“ je i těch 6 obvyklých pozic dost… některá hřiště zavedla – barva vlajky rozhoduje, kde vlajka na greenu je – vpředu, uprostřed, vzadu… super! Jednoduchý a nemusim nic měřit, hraju golf.

Případ čtvrtý

Zaplať tolik a můžeš hrát na hřištích typu X, zaplať tolik a můžeš hrát tady, ale tady jenom o víkendu a nevím co ještě… Rozumím tomu, že si každý vybere, co mu sedí, mě ale nesedí to složitě hledat…

… pro mě je krása v jednoduchosti! Tak pěknou únorovou hru.

Ve složitosti je krása?

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.