Provedení

Domino můžete v našem e-shopu vybírat z několika různých provedení. Provedení STOA, které vyrábíme přímo my, to je to kompletně s gravírovanými puntíky a proutěným košem (nově také menší provedení na bukové překližce s pytlíkem). A nebo další provedení od firmy BEX Sport AB (bohužel již není v nabídce), dodáváno v kartónové krabici, kde je bavlněná taška na snadné přenášení.  A také od holandského BS Toys a anglického UberGames.

Všechna provedení hry domino jsou vyrobeny ze dřeva (STOA – bukové, BEX – bambusové, BS – měkké dřevo, UG – tvrdé dřevo) a puntíky od jedné do 6ti jsou natištěny na dřevěné destičce. Naše provedení je dodáváno s proutěným košem na snadné přenášení. Ostatní provedení  se dodávají s přepravní taškou, kterou najdete uvnitř kartónové krabice.

Instalace

Hra obsahuje celkem 28 destiček. Rozdíl ve velikosti jednotlivých destiček můžete vidět na fotografii. Rozdíl ve velikosti obou provedení je patrný na první pohled. Všechna provedení jsou svojí velikostí vhodné pro děti všech věkových kategorií. Puntíky jsou dobře vidět a destičku děti snadno mohou vzít.

Pro hru stačí relativně malý prostor, díky dřevěným domino destičkám je možné hrát hru i na trávě. Podle počtu hráčů se zvolí, kolik bude mít každý hráč destiček.

Domino

Jak se hraje domino?

Hráči si rovnoměrně rozdělí počet destiček. Obrátí je směrem k sobě, tak aby ostatní hráči neviděli, kdo má jaké destičky.
Zvolí se, který z hráčů začne a ten jako první umístí destičku puntíky nahoru. Další hráč musí ve své sadě destiček najít takovou, aby mohl pokračovat stejným počtem puntíků z jedné nebo druhé strany první destičky.

Položí-li například první hráč destičku 5 a 6, další hráč musí najít takovou, která bude mít 5 a nebo 6 a další libovolné číslo na druhé straně – viz obrázek níže. Pokud hráč destičku s takovým to číslem nemá, pokračuje další hráč. Vyhrává ten, kdo jako první položí všechny své destičky.

Závěr

Venkovní hra dominoOblíbená hra, která nutí hráče přemýšlet, správně počítat, zná asi každý. Velké provedení je zajímavé, destičky jsou do ruky příjemné, díky velikosti je také velice dobrý přehled o samotné hře. Obě provedení hry domino jsou ideální na ven, přesto je doporučujeme schovávat, aby Vám hra déle vydržela. O snadném rozložení například na trávník jsem již psal, to je nesporná výhoda hry.

Po hře Domino uklidíte do proutěného košíku nebo do bavlněné tašky, takže budete mít destičky vždy pěkně pohromadě a připraveny na další hry.

Jaké provedení?

Nevíte jaké provedení vybrat, možná vám pomůže naše jednoduché porovnání různých provedení hry Domino.

Provedení STOA: český výrobek, praktický proutěný koš, pěkné lakované dřevo, masivní provedení (ve firmě jsme se shodli, že je to poctivý kus dřeva a poctivá česká práce :). Nové také menší provedení na tvrdé bukové překližce (lakované) o síle 5 mm s bavlněným pytlíkem.

Provedení BS Toys: dodáváno s bavlněným vakem, dřevo je lehčí. Barevné provedení se může více líbit. Ale destičky nejsou tak velké. Hezké je i provedení pro malé děti se zvířátky – u nás na e-shopu označeno jako Animal Domino.

Provedení UberGames: Mega provedení je dražší, ale je opravdu hodně zajímavé – skvělý dřevěný box. Provedení Giant je podobné provedení od BS Toys.

Klady +++

  • provedení vhodné mj. na ven, destičky lze položit do trávy
  • proutěný koš nebo taška, tak aby se vám destičky nikde neválely
  • v trávě hra vypadá úžasně, vhodné třeba jako doplnění pikniku

Zápory —

  • přenášení koše se všemi destičkami může být pro menší děti náročné (vše najednou je docela těžké)

Všechna provedení zakoupíte…

…v našem e-shopu: https://eshop.zahradnizabava.cz.

Domino

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.