Provedení

Kvalitní ocelová konstrukce hry Ketchit [:ke-čit:], s vodovzdornými deskami a zátěžovým kobercem. Konstrukce je při koupi obalena stahovací průhlednou folií.

Hra nevyžaduje žádnou instalaci, stačí ji pouze umístit na stůl, na trávník nebo terasu a pustit se do hry. Ke hře dodáváme také stolové nohy, abyste hru mohli hrát bez nutnosti umístit ji na stůl.

Instalace

Vhodná hrací plocha je stůl, na který položíte celou herní konstrukci, včetně všech herních prvků – hrací kameny a spouštěcí zařízení. Všechny herní prvky jsou přidělány ke konstrukci, nemůžete je tak snadno někde zapomenout.

Hru [:ke-čit:] lze hrát také na pevném povrchu terasy, dlažby nebo třeba trávníku. Součástí je také počítadlo pro hru a velká dřevěná hrací kostka, se kterou házíte na horní desce.

Hra

Hra Ketchit (čti kečit) je určena pro 2-4 hráče, kteří se střídají ve „spouštění“ a „tahání“. Hráči hodem kostky určí, kdo začne jako „spouštěč“. Ostatní jsou „tahači“.

Hra z pohledu špouštěče – hází kostkou na hrací ploše, pokud na kostce padne Sudé číslo, Spouští zařízení a snaží se zachytit hrací kameny tahačů. Kolik jich chytí, tolik má bodů. Pokud ovšem padne liché číslo, hráč nic nedělají – tedy ani nespouští ani netahají. Pokud přesto nějak zareagují, zazmatkují, ztrácí 1 bod. Takto hází a spouští „spouštěč“ celkem 5x za sebou, pak se hráči vystřídají.

KetchitHra z pohledu tahače – hrací kameny jsou ve středu pod spouštěcím zařízením. Padne-li sudé číslo, musí hráči s hracími kameny spouštěcímu zařízení táhnutím uniknout. Pokud se mu to podaří, získává 1 bod. Padne-li liché číslo, hráči nic nedělají, pokud i tak zareagují a třeba zazmatkují, ztrácí 1 bod.

Hráči nehrají do mínusu, pokud tedy mají 0 bodů a přesto táhnou, když nemají, zůstávají stále na 0 bodech.

Hráči se střídají až do doby, dokud některý z nich nezíská 12 bodů. Ten se stává vítězem.

Závěr

Hra [:ke-čit:] vyžaduje zejména rychlost a dobrý postřeh. Hra je ideální pro dva-čtyři hráče, kteří si chtějí užít spoustu srandy. Ve čtyřech hráčích má hra větší náboj. Jednoduchá instalace, snadné počítání díky počítadlu, které je součástí konstrukce. Ideální hra na večerní posezení s kamarády – přečtěte si jak vybrat vhodnou hru.

Klady +++

  • zábavná a dechberoucí hra
  • kompletní provedení, stačí položit na stůl nebo na zahradu
  • vhodná pro venkovní (doporučujeme schovávat) i vnitřní použití
  • trénink postřehu

Zápory —

  • u tahání kamenů na stole je třeba trochu opatrnosti

Zakoupíte…

…v našem e-shopu: http://eshop.zahradnizabava.cz.

Videorecenze hry…

…na našem Youtube kanále: https://www.youtube.com/watch?v=0RvLIrOv-tU

Hra [:ke-čit:]

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.