Kendama – provedení

Tahle jednoduše vypadající tyčka s míčkem se k nám dostala z Japonska, a věřte že na ní nebude vůbec nic jednoduché. Nejde vlastně ani o hru, kde by proti sobě hráli dva hráči, ale spíše o hračku se kterou si mohou hrát jak mladí, tak staří. Na trhu najdete celou řadu provedení, my jsme se rozhodli pro krásné dřevěné provedení (buk) v různých barevných kombinací.

Instalace

Instalace není potřeba, jenom hru vyndáte ze sáčku (praktický, aby se Vám hračka nikde neválela) a můžete se pustit do hraní. Nebo lépe do „trikování“. O hře se říká, že zlepšuje soustředění, houževnatost a postřeh.

Hru lze hrát jak uvnitř, tak venku, takže můžete hrát klidně i doma, s dětmi v učebně nebo třeba na zahradě nebo v parku.

Hra Kendama

KendamaNěkomu mohou na začátku i základní triky dělat problém, věřte mi je to pouze o tom vydržet a trénovat. Když jsem měl sám možnost si hru vyzkoušet, tak jsem si říkal, co by mě na to mohlo bavit… No a podívejte, hra je v nabídce, protože mě nadchla. Základní triky jsem zvládl po pár vyzkoušeních, ale pak jsem se dozvěděl, že jsem opravdu na začátku. Existuje tisíce různých technik, triků, možností… a ty všechny natrénovat bude chtít hodně úsilí.

Hodně zajímavých videí a základních triků naleznete třeba na tomto webu: http://sweetskendamas.com/tipsandtricks/beginner-trick-tutorials/

Závěr

Hra je podobná svým pojetím třeba dobře známému yoyo. Přesto, že hráč hraje sám, může ostatní hráče inspirovat svými triky, nebo nějaké naopak okoukat. Hledáte-li hru, kdy chcete hráče naučit trpělivosti a soustředění, bude Kendama určitě vhodný doplněk dalších venkovních her.

Klady +++

  • chytlavá zábava
  • hráče nutí se zdokonalovat a postupně se učit těžší a těžší triky
  • zabere málo místo, hráči ji tak mohou mít stále s sebou

Zápory —

  • počáteční neúspěch může někoho odradit
  • jedna kendama, se kterou se hraje = jeden hráč

Zakoupíte…

…v našem e-shopu: http://eshop.zahradnizabava.cz.

Videorecenze hry…

…na našem Youtube kanále: https://www.youtube.com/embed/n-mKd4GSBLQ

Kendama

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.