Spikeball – provedení

Chceme do nabídky také zařadit zajímavé hry, které k nám přicházejí nebo je vidíme v zahraničí. Spikeball je venkovní hra, která vyžaduje hodně dynamiky (tak jako u plážového volejbalu) a je vhodná pro 2 dvoučlenné týmy. Hra je podobná beachvolejbalu, ale vyžaduje daleko méně prostoru a zdá se mi i výrazně akčnější.

Instalace

Z krabice vyjmete jednotlivé části hry Spikeball. Konstrukci složíte spojením pěti černých ráfků s pěti žlutými nožičkami do kruhu. Rozvinete síťku – začněte umístěním síťky jakoby do čtverce. Dále poté postupně vypnete síťku na háčky, které jsou na ráfkách. Dbejte na to, aby síťka byla rovnoměrně vypnutá, ale zároveň neohýbala černé ráfky. Instalace je opravdu hodně jednoduchá a zvládne jí každý bez problému.

Ke hře doporučuji písek (pláž je ideální 🙂 nebo travnatou plochu, hru lze hrát ale třeba i na tartanu nebo nějakém měkkém povrchu.

Hra Spikeball

Pravidla Spikeball jsou hodně jednoduchá. Hraje se do 21 bodů bez ztrát a tým by měl vyhrát o více než 2 body. Podávající tým podává na soupeře. Ten může ihned odrazem o síťku vrátit hru zpět nebo může přihrávat spoluhráči, ale maximálně po třetím úderu už musí míč letět a odrazit se od síťky na druhý tým. Hráči mSpikeballohou hrát rukami, ale klidně i hlavou nebo třeba trupem.

Pokud se míč odrazí vícekrát od síťky = ztráta bodu, odrazení od konstrukce = ztráta bodu, míč spadne na zem = ztráta bodu.

Podrobná česká pravidla jsou součástí balení, myslím že ta základní Vám budou bohatě stačit. Ta rozšířená upravují některé herní situace

Závěr

Hra Spikeball je určitě hodně zajímavá a pokud máte aktivní děti nebo hráče, tak si ji určitě oblíbí a budou jí chtít hrát všude. Hodně se mi libí varianta turnajového klání, kdy může hrát každý s každým nebo třeba ve skupinách, v takovém případě bude hra dost napínavá a zajímavá.

Klady +++

  • dynamická hra pro čtyři hráčeHexagon
  • hrát lze na trávě, v parku nebo třeba na pláži
  • týmová aktivita = turnaj, „každý s každým“,…

Zápory —

  • zvládnout začátek hry chce trochu zručnosti
  • beton nebo podobná plocha není vůbec vhodná – pozor na zranění
  • pokud chcete hru přenášet, je třeba vždy složit a rozložit trampolínku (síťku vždy, tak aby se nevytahala)

Spikeball zakoupíte…

…v našem e-shopu: https://eshop.zahradnizabava.cz.

Videorecenze hry…

…na našem Youtube kanále: https://www.youtube.com/watch?v=utKfcYYyZIU

Moje doporučení

Máte-li rádi sportovní hry, podívejte se také na zajímavou hokejovou hru Sauce Toss Kit, kterou prodávají na x-trenink.cz. Dvě malé branky, 8 puků, desky a pravidla podobná hře Cornhole.

Spikeball

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.