Provedení

Na první pohled vás zaujme krásné dřevěné provedení kostky. Kostky jsou samozřejmě mnohem větší, než ty které můžete běžné znát z deskových her. Velikost je 5,4×5,4×5,4 cm. Balení obsahuje celkem 6 dřevěných kostek, praktický vak na snadné přenášení, score card na zapisování výsledků, tužku a samozřejmě česká pravidla.

Díky velikému provedení je ideální hru vzít ven a hrát na zahradě, v parku, během pikniku nebo třeba s dětmi na táborech.

Instalace

Hra nevyžaduje speciální instalaci. Je vhodné, aby hráči měli dostatek místa, kde budou moci jednotlivé kostky házet. Ideální je travnatá plocha (pozor pokud máte vysokou trávu, zde nemusí být vždy jasné, kolik puntíků je na vrchní straně kostky) nebo doma koberec, terasa,…

Aby se vám kostky nepoztrácely uložíte je po hře do vaku a budete je tak mít vždy pěkně pohromadě. Do vaku složíte také scorecard a tužku na zapisování výsledků.

Hra Kostky

Hráči si mohou vybrat ze dvou pravidel hry. První, jednodušší je „sekvence“.  Hráči se pravidelně střídají v házení šesti kostek. Objeví-li se na vržených kostkách sekvence po sobě jdoucích čísel, která začíná jedničkou, získá hráč podle její délky příslušný počet bodů. 1+2=5 bodů, 1+2+3=10 bodů, 1+2+3+4=15 bodů, 1+2+3+4+5=20 bodů, 1+2+3+4+5+6=25 bodů. Hráči hrají například do 100 bodů.

Druhá varianta, „hra v kostky“. Hráč hází šesti kostkami a má možnost dvou opravných hodů. Po prvním hodu se hráč může rozhodnout, že některé z kostek odloží stranou. Opravný hod pak provede se Kostky
zbývajícíma kostkami. Pak se opět podle výsledku druhého hodu rozhodne, zda provede třetí hod, případně kolik kostek odloží před tímto hodem stranou. Pravidla jsou trochu složitější, ale jsou součástí balení (stejně jako score card s kombinacemi). Jakmile si totiž zvyknete na jednotlivé kombinace – například „jedničky“ hráč musí hodit co nejvíce jedniček, má hra dobrý spád.

Závěr

Možnost výběru dvou obtížností hry – sekvence a hra v kostky dělá hru ideální pro všechny věkové kategorie – od nejmenších až po dospělé. Jednoduše přes den hra s dětmi a večer při dobrém vínku s kamarády… :).

Klady +++

  • dřevěné velké provedení kostek…
  • … a krásný vzhled kostek
  • hra pro malé i velké
  • venkovní i vnitřní použití
  • kompletní balení pro hru se „vším všudy“ – scorecard, tužka, pravidla, kostičky, vak

Zápory —

  • hra/pravidla v kostky může být na začátku komplikovaná – s kostkami ale vymyslíte spoustu vlastních her
  • velké kostky je obtížné hodit všechny najednou, tak jak znáte z menšího provedení hry

Zakoupíte…

…v našem e-shopu: https://eshop.zahradnizabava.cz.

Kostky

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.