Provedení

20+1 dřevěných kuliček v praktickém vaku na snadné přenášení. Zajímavé, velké provedení hry, kterou znají asi všichni. Dřevěné provedení je však trošku jiné než klasické „skleněnky“ a tak jsme ty naše dřevěné nazvaly „dřevěnky“. Průměr dřevěné kuličky je 4 cm. Součástí je také praktický vak, na snadné přenášení a uskladnění hry. Jsou natřeny barvou a lakovány venkovním lakem.

Instalace

Jediná potřebná instalace pro hru je ďůlek do kterého budou hráči cvrnkat (možná spíše kutálet nebo ťukat) jednotlivé kuličky. Pokud máte například náš Zahradní minigolf, pak máte i ideální hrací plochu s důlkem pro samotnou hru.

Jinak stačí udělat ďůlek ideálně na tvrdším povrchu, tak aby se kuličky mohly kutálet do jamky.

Hra

Cílem hry je dostat jako první všechny kuličky své barvy do jamky. Hrát mohou 2 a více hráčů. Každý cvrnká jen do svých kuliček, hráči se střídají po jednom šťouchu, bez ohledu na to zda kulička skončila v důlku.
Správný je pohyb pouze jednoho prstu (menší děti mohou kutálet), přičemž se smíte dotknout jen svých kuliček. Ta pak může zasáhnout jakoukoliv jinou i soupeřovu kuličku. Kdo má všechny své kuličky v jamce, vyhrává.

Kuličky dřevěné

Závěr

Hezké provedení známé hry, i když jsem ji už hodně dlouho neviděl nikoho hrát ani s tradičními skleněnkami. Ideální venkovní hra, která vyžene děti od tabletů a počítačů a zabaví je na delší dobu.

Klady +++

  • dřevěné kuličky vypadají krásně
  • tradiční venkovní hra, kterou hráli všechny generace
  • hrát spolu mohou děti i dospělí

Zápory —

  • tohle provedení může být pro malé děti až příliš velké „na cvrnkání“
  • tvrdší povrch s důlkem nemusí mít každý
  • vyšší cena

Zakoupíte…

…v našem e-shopu: http://eshop.zahradnizabava.cz.

Kuličky

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.