Provedení

Soft Petanque nebo také Indoor Petanque. Koule jsou vyrobeny z tkaniny, která je naplněna pískem. Koule se tedy příliš nekutálí a lze s nimi hrát i doma, v klubovně nebo třeba doma na zahradě. Balení obsahuje celkem 6 koulí (vždy 3 pro každého hráče) a „jack“ – prasátko. Hra je zabalena v kartónové krabici.

Instalace

Příprava pro hru je hodně jednoduchá, vlastně stačí pouze najít vhodný prostor, kde budete hru hrát. Určitě doporučuji třeba koberec, trávník, nebo nějaký měkčí povrch. V žádném případě bych tohle provedení nehrál na betonu nebo dlažbě. V takovém případě dojde k rychlému zničení jak hracích koulí tak „prasátka.

Hra

Hru mohou hrát: jeden hráč proti jednomu. Dva hráči proti dvěma, nebo i klidně 3 proti 3. Podle počtu hráčů se zvolí, kolik kdo bude mít koulí na házení. Můžete to různě kombinovat, třeba při hře 3vs3 má každý pouze jednu kouli nebo v každém kole hází všechny tři koule pouze jeden hráč.

Snahou hráče je zahrát hodem koule, co nejblíže k prasátku. To se hází jako první, aby se určila vzdálenost – na jakou budeme házet. Potom začne jeden tým (kdo začne určete třeba hodem mincí) a snaží se přiblížit k prasátku. Druhý tým se pokouší o to samé, ale může taktizovat a naopak se může snažit protihráčovu kouli odťuknout od prasátka. Tým, který bude mít svojí kouli nejblíže prasátku, vyhrává dané kole. Hráči hrají třeba 10 kol.

Na hře je moc fajn, že tohle provedení mohou hrát i malé děti, a vlastně téměř všechny věkové kategorie.

Závěr

Na tomhle provedení se mi nejvíce líbí jeho možnost hrát outdoor/indoor. Klasický petanque se obvykle hraje venku, na pláži na písku, na zhutněné zemi nebo na speciálním povrchu, který často můžete vidět zejména u moře. Ale protože koule jsou naplněny pískem, tak hra doma na koberci, v učebně nebo na trávě bude určitě velkým oživením jakékoli akce.

Klady +++

  • hru zvládnou děti i senioři
  • venkovní i vnitřní provedení

Zápory —

  • chybí mi v balení určitě nějaký bag nebo taška na snadné přenášení
  • v sadě mohlo být celkem 8 koulí, ale i tak se hráči dobře vystřídají

Zakoupíte…

…v našem e-shopu: https://eshop.zahradnizabava.cz.

Soft Petanque

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.