Provedení

Zahradní věž, někdy je hra známá také jako Jenga nebo Tumble Tower je vyrobena ze dřeva borovice (nově máme také v nabídce krásné barevné provedení od holandského výrobce BS Toys – doplněné o hrací kostku, která ještě více zatraktivní hru).

Celkem 60 dřevěných kostek, ze kterých sestavíte základní věž je dodáváno v surovém stavu, tedy bez povrchové úpravy – lakováním. Povrch kostek je broušen, takže jsou velice příjemné do ruky a vzhledem k použitému materiálu jsou i kostičky relativně lehké.

Hra věž je dodávána v klasické kartonové krabici, kam ji po hře zase můžete uklidit. Podle vyjádření výrobce se i pro tuto hru počítá s krabicí, která bude mít barevné provedení, tak jako většina her od firmy BEX Sport AB. Parádní je, že je konečně součástí také praktická taška.

Součástí hry jsou pravidla v českém jazyce (včetně dalšího jazyka – angličtina) a návod na základní sestavení věže. Na internetu lze najít další možnosti a rozšíření, jak si lze samotnou hru zpestřit – například tahat pouze jednou rukou… kostka, které se hráč dotkne tak už nesmí sáhnout po jiné atd.

Instalace
Zahradní věž

Umístění věže doporučuji na pevném podkladu, tak aby se dala sestavit základní sestava. Poté již nejste prostorem nijak limitováni, pouze je třeba myslet na variantu, že věž spadne před koncem hry. Dejte si pozor, aby vám poté kostičky nemohly něco rozbít.

Pokud budete chtít hru hrát například na zahradě, lze použít jednoduchý podstavec třeba ve formě desky, překližky nebo něčeho podobného.

Hra Zahradní věž

Cílem hry Zahradní věž je stavět „patra“ z kostek, tak aby hráči (hrát mohou 2 a více hráčů) nespadla celá věž. Každé patro se skládá ze 3 kostek. Hráči se střídají a postupně se snaží jednu kostku z věže vytáhnout, věž však nesmí spadnout. Jakmile kostku vytáhnou, položí ji opět nahoru na věž. Je třeba vždy dokončit nové patro, než se začne stavět nové. Dle obtížnosti si hráči mohou zvolit, zda-li budou používat při vytahování pouze jednu ruku nebo obě.

POZOR: na padající věž, aby nikoho nezranila, včetně domácích mazlíčků.

Závěr

Hra, která je postavena na velice jednoduchém principu. Nutí hráče přemýšlet nad každým tahem, učí je trpělivosti a správné strategii. Pojetím se hra podobá hře Mikádo (o které jsme psali na našem blogu).

Pokud hledáte hru, která prověří Vaší zručnost s napínavým závěrem – komu celá věž spadne, bude pro Vás hra ideální.

Klady +++

  • napětí, komu věž spadne
  • jednoduchá pravidla
  • ideální hra na párty
  • kostky lze použít jako dětskou stavebnici

Zápory —

  • pro menší děti může být tahání na začátku obtížné

Zakoupíte…

…v našem e-shopu: https://eshop.zahradnizabava.cz.

Zahradní věž

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.