Tuhle otázku řeším s lidmi, kteří k nám do Zlonína přijdou na kurzy Hraj golf, změň život nebo Seznámení s golfem pokaždé. Zejména proto, že ji sám vždy nadhodím. Bohužel stále v ČR existuje zažitá představa, že golf je drahý sport (ano, skutečně zejména kolem velkých měst existují „kartičkáři“, kteří mají hendikep, golf ještě nehráli, ale na golfu dělají „velký byznys“… – tomu se ale nedá zabránit). Mění se to, ale jde to pomalu, a tak každý kdo bude vědět, jak to s tím „drahým“ golfem je, a bude to šířit dál, může tenhle proces urychlit.

Jednou u nás někdo pronesl, že „golf je tak drahý, jak drahý si ho uděláte„. Od té doby používám tuhle formulaci pořád. Je totiž pravdivá na 100%. Chcete se předvádět, mít všechno top značky, nejlepší hole a vybavení (skutečně to zlepší Vaší hru?) a utratit jenom za to 20tis.? Nebo Vám stačí základní hole, které stojí i s bagem 4-5tis a chcete hlavně HRÁT golf?

Ano, je zde ještě ten řidičák, neboli zelená karta, nebo-li hendikep… ale na silnici byste taky nevyrazili bez řidičáku. Na golfu nejste nikdy sám, spolu s Vámi je na hřišti spousta dalších lidí a tak je potřeba se umět chovat na, ale i ke hřišti a také být schopen jamku vůbec zahrát… proto mají hodiny na získání „zelené karty“ smysl a je třeba jimi projít a bohužel je zaplatit… jakmile, ale máte hendikep, není golf o moc dražší než řada dalších sportů.

Pokud se Vám řidičák nelíbí a i tak chcete golf hrát nebo alespoň vyzkoušet, existují public hřiště/akademie. Jedno takové máme ve Zloníně, tak přijďte, rád se s Vámi setkám… více informací na www.golfzlonin.cz

Je golf drahý?