Když děláte něco, co vás baví není to zase tak těžké… Někdy stačí malá inspirace, snažím se hledat příležitost ve všem, co vidím, snažím se s tím pracovat. Někdy se spálíte, ale nemusí to tak být vždy a může z vašeho nápadu vzniknout zajímavá věc, v našem případě hra… v našem, protože Hookbruč vznikl nápady dvou lidí, mě a mého otce.

Hřiště ve Zloníně je zejména na golf, a na PS3 je hra discgolf… tady začíná první propojení. Táta mi říká, ať se podívám, co by to finančně obnášelo… nesmysl, „jamky“ jsou tak drahé, že je hned zavrhujeme… ale spát nám to nedá… mj. jsou v našem sortimentu zahradních her také kroužky – jednoduchá hra ideální pro děti… druhé propojení… a golfové hřiště ve Zloníně… třetí propojení.

Jak říkám, někdy stačí málo a od nápadu začala výroba hry HOOKBRUČ, její první instalace právě ve Zloníně, další pak v kempu v Hořicích. Vznik organizace, která by hru zastřešovala je další krok a letošní první MČR v Hookbruči za účasti skoro 20ky hráčů další krok.

Nálada, která při mistrovství probíhala nelze popsat, každý měl svojí obruč, každý hrál jak o život… v jednoduchosti je krása se tentokrát opět potvrdilo… více o hře na www.hookbruc.cz

Jak vznikají nové hry?

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.