Tohle je jeden z tipů od našeho zákazníka. Nemusíte totiž kuželky hrát jen „do plných“ nebo „dorážkovou“ variantu. Přečtěte si v našem článků, jak zpestřit pravidla této krásné hry.

Ke hře budete potřebovat: kuželky (samozřejmě), dále tabuli (nebo nějaký kus papíru), kam vše bude kreslit a psát a dobrou náladu (to bude jednoduché).

Hráči si z klobouku vylosují pořadí, dle toho se napíše (nejlépe) na tabuli tabulka. Tabulka obsahuje jméno, ve stejném řádku místo na kreslení chlívečku a v tom samém řádku i malé místo na “trestné body”.

Princip je, že za každý hod, kdy hráč neshodí žádnou kuželku se mu nakreslí jedna čárka do chlívečku – viz obrázek (jedna čárka spodní – pak 2 postranní, pak horní, dále dvě postranní, vršek chlívečku, svíčka a finální je plamínek nad svíčkou). Potom je hráč vyškrtnut a končí.

V zájmu dosažení určité spravedlnosti jsou hráči házející do plných tedy nejsnadnější hod  sankcionování trestnou čárkou v pravé části tabulky. Po třetím hraní do plných se tomuto hráči přikreslí další čárka do chlívečku.

Hráč, který shodí poslední stojící kuželku či kuželky (nejobtížnější hod série) obdaří čárkou do chlívečku předcházejícího hráče. Proto je důležité i to prvotní losování.

Pěknou hru :).

Kuželky – trochu jinak

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.