Naše webová prezentace začala na internetu už v roce 2006, to jsme uvedli první web, který se věnoval čistě Zahradnímu minigolf – www.zahradniminigolf.cz. S nárůstem další her jsme však potřebovali prezentaci, kde bude možné jednotlivé hry detailněji ukázat. V roce 2008 tak vznikl náš nejdůležitější web www.zahradnizabava.cz.

Historie

No vznikl. Všechny weby jsme vždy u nás dělal já. Baví mě to, rád jsem naše weby zdokonaloval, opravoval, doplňoval, přepisoval. Tehdy jsem našel super šablonu a už jsem měl základní znalosti html (moje začátky sahají na webpark.cz a tehdy vůbec první osobní blog). A tak jsem se pustil do tvorby webu. Úpravy fotek na titulní stránce, zavedení nového efektu do fotogalerie, emailový formulář, přidávalo se nové menu, za tu dobu toho bylo opravdu hodně… kdo ještě pamatuje, když se dělalo index.html a odkazy přes ahref na jinou stránku, ví o čem mluvím.

www.zahradnizabava.cz
Stará verze webu 2008-2018

Práce na tom bylo neuvěřitelně, ale bavilo mě to… Jenže začala přicházet doba, kdy hodně lidí začalo na web přicházet z mobilu nebo tabletu. A taky doba, kdy to co platilo v roce 2008, už neplatilo o pár let později. Pořád si ale myslím, že náš starý web ani s postupem času nebyl tak špatný.

Současnost

Pak jsme se ale mnohem více začali soustředit na náš e-shophttps://eshop.zahradnizabava.cz – ten jsme postupem času opravdu vyšperkovali (detailní informace o zboží, o firmě, realizace a řada dalších informací – koukněte se sami). Vlastně jsme už ani na naše staré weby nechtěli nějak cílit.

Jenže co by to byla webová prezentace bez toho, aby firma měla vlastní (neprodejní) web, kde budou všechny hry opravdu pěkně pohromadě. Bude možné přidávat další fotografie, udělat vícejazyčný web, prostě si s tím do budoucna ještě více a více hrát.

www.zahradnizabava.cz
Nová verze webu 2018-?

V dubnu 2018 jsem řekl: „jdeme do toho“. Věděl jsem, že web budu dělat na wordpressu (na něm běží i náš blog, systém se mi líbí a už jsem s ním uměl). Šablonu jsem vybíral asi 14 dní. Padla mi do oka, líbí se mi. A začala práce upravování. Nejdříve ve free verzi, což se ukázalo jako nesmysl – šablonu jsem koupil. Jedině tak je totiž možné upravit vše co potřebujete, a já chtěl aby si náš blog, e-shop i prezentace byly podobné.

Nový web

Je začátek srpna 2018, tedy zhruba 4 měsíce po tom, co jsem poprvé šáhnul na nový web. Je na světě, bylo to několik dlouhých nocí, neustálého přepínání, vyplňování – no Mia (moje partnerka) by vám mohla vyprávět. Já když se pro něco nadchnu, tak se mnou není řeč :). Nemá to jednoduché, přiznávám ale prostě já tím žil.

Od nového webu si slibuji jednu zásadní věc. Díky použití wordpressu je práce s ním mnohem jednodušší (už žádné nahrávání html souborů na ftp) a do budoucna je možné s webem vymýšlet mnohem více věcí.

Pevně věřím, že se vám nový web líbí a práce na něm je vidět. Za sebe ho mám ještě v takové „beta verzi“. Ale jinak začíná plnit to, co firemní prezentace – ukázat vám zahradní a venkovní hry v celé své kráse! www.zahradnizabava.cz

Nový web

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.