Instalace her – obvykle to začíná velmi brzy ráno. Den předem naložíme vše do auta, tak abychom hned zrána mohli vyrazit. Někdy toho je trochu, ale hlavně na nic nezapomenout – všechny doplňky, šrouby, nářadí,…

Příprava her
Příprava her

Vzhledem k současné situaci na téměř všech silnicích nejenom kolem Prahy, ale i kdekoli po republice, vyrážíme v 5:00. Máme tak zajištěn hladký průjezd přes Prahu a obvykle i po všech dálnicích.

Příprava her

Je to trošku drastické, ale svačina, pití a následná káva na dálnici nás dostane do tempa. Snažíme se jezdit alespoň ve dvou, je to přeci jenom větší jistota. Celé to probíhá jako výlet, který je zakončen tím, že zákazník se může pustit do hraní venkovních her – nejčastěji rozvážíme velké hry: minigolf, kuželky, rondo… Pokud jde pouze o odvoz her (zákazník nemá plochu připravenou), jedu sám, pustím si rádio a mám taky konečně chvíli klid „si přemýšlet“.

Odvoz her
5:00

Instalace her často čítá. Doprava her na místo, osazení her a překvapení, která se jednodušše objeví 🙂 – nerovná plocha, nemožnost zabetonování, zapomenuté nářadí… vybavuji si zapomenutý koberec na minigolf – to byl celkem velký úlet. Ráčna na přidělání kuželek, no s klíčem to jde přeci jenom hůř… :). Ale to k tomu patří.

Během sezóny máme takovýhle výjezdů hned několik. Osvědčilo se nám větší hry přivézt na místo, vše zákazníkovi ukázat, nainstalovat – což je pro nás větší hračka, než pro někoho, kdo by to dělal poprvé. Výjimečně děláme i stavební úpravy (ty zákazník mnohdy zajistí v místě laciněji). Baví mě na tom vidět zákazníky, kteří se na hry těší, vymýšlejí na ně akce a plánují, jak vše kolem her dodělají, aby to bylo „ono“.

Balení her
Naše akce může začít

Malá ukázka: Brno (cestě přes D1 jsme se vyhnuli a dobře jsme udělali). Krásná instalace ve dvoře školy (gymnázia), kde vše už bylo připraveno pro naše hry. Další cesta: Frýdek-Místek (400 km cesta tam…), soukromá zahrada, kam se minigolf neskutečně hodil. Cestu jsme si osladili v Hukvaldech nákupem 7mi frgálů :).

Šťastný konec 🙂

Vždycky jsem moc rád, když v pořádku dorazíme zpátky, zákazník je spokojen a my můžeme odškrtnout akci jako vyřízenou. Tyhle výjezdy mě baví, kontakt s lidmi, se kterými jsme to obvykle třeba měsíc i více dopředu řešili a najednou to přijde. Hry jsou na místě a může se začít hrát.

Instalace her
Hotovo
Předání her
Nainstalováno
Instalace her

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.