Dnes trochu nostalgie s tím, jak jsme se vám prezentovali na webu v roce 2007, jak jsme naše weby vylepšovali až do současné podoby… A také vzpomínka na to, jak tehdy vypadal internet a webové stránky :).

venkovní hry

Rok 2007: Náš web tehdy na adrese: http://www.stoa.cz/zahradniminigolf

Tehdy doba nemyslitelná na vlastní e-shop :). Dále nepřipadalo vůbec v úvahu mít více domén, takže jsme jednu doménu (začínali jsme se Zahradním minigolfem) použili na více našich webu (mj. Zahradní zábava, Tvoříme slova i Golf Zlonín). Za hosting i doménu se platili nehorázné sumy. Tehdy jsem se naučil základy html kódu a v texťáku to všechno pěkně upravoval ručně…

Historie 🙂

venkovní hry

Rok 2015: Náš web na adrese: http://www.zahradniminigolf.cz

Web by zasloužil nový design, ale je až k neuvěření, že ho máme již od roku 2010 a pořád vypadá docela moderně. Webová stránka pro Zahradní hry na adrese: http://www.zahradnizabava.cz je založena na stejném template/šabloně. Všimněte si již odkazu na náš eshop, ta je s námi zhruba od roku 2010. Končí doba objednávek poštou nebo telefonicky a začíná boom internetového nakupování…

venkovní hry

Rok 2010: Internetový obchod na adrese: http://www.zahradniminigolf.cz/shop

Tehdy náš eshop běžel na javascriptu, do dnes nechápu, jak to mohlo celé fungovat ale fungovalo (http://www.geneshop.cz – dnešní předchůdce Shoptetů, Eshop-rychle a dalších). Tady ještě provedení s frame, dnes už opravdu rarita (to levé a horní okno na obrázku :). Web byl vlastně poskládán z několika oken.

venkovní hry

Rok 2012: Internetový obchod na adrese: http://www.venkovnihry.cz

Svého času to byl pro nás neuvěřitelný skok oproti eshopu na javascriptu. Vytváření eshopu v pohodlné administraci, jednoduché nastavení, jednoduché úpravy (textový editor na úpravu html kódu již nebyl potřeba). Internetová doba si žádala prodávat na internetu, pro zákazníky pohodlné a snadné řešení nákupu našich her.

venkovní hry

Rok 2015: Internetový obchod na adrese: http://eshop.zahradnizabava.cz

Nový systém

Letošní nejlepší rozhodnutí… přechod na nový systém e-shopu (http://www.shoptet.cz). Všechno vypadá čistě, jednoduše, responsivní vzhled (prohlížení na tabletu nebo mobilu) samozřejmostí…Po letech jsme také díky tomuto systému vyřešili problém s poštovným – velké hry tak mají cenu dopravy, která odpovídá skutečným nákladům a neovlivňují cenu menších balíků.

Věřím, že i pro vás jsou změny znatelné a nakupování v našem eshopu pohodlné. A pokud se i Vy chcete podívat, jak vypadaly weby kdysi dávno, tady to možná najdete: https://archive.org/web/

9 let s vámi… na webu

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.