Provedení

Kroket Original je vyrobený z kvalitního tvrdého dřeva. Palice jsou navíc lakovány, tak aby hra lépe vypadala a déle vydržela nárazy. Je třeba počítat s tím, že se dřevěné prvky časem obouchají, na hru to ale nebude mít žádný vliv. Provedení Kroket PRO je navíc masivnější a celé provedení působí velice luxusně. Dále máme v nabídce také provedení SEMI PRO (hodně podobné provedení jako verze PRO ale pouze pro 4 hráče / týmy). Nově máme také provedení Kroket Original PLUS (to má prodloužené násady na palice).

Všechna provedení (Kroket Original i PLUS, Kroket PRO a také Kroket SEMI PRO) se dodávají s přepravní taškou, kam po hře můžete hru uložit. U provedení PRO mě trochu mrzí, že aby bylo možné hru do tašky uložit, je třeba některé palice rozložit… Zpětnou vazbu jsem již poslal přímo na BEX Sport do Švédska. Provedení SEMI PRO má již vše pěkně zabalené v tašce a palice se dokonce do tašky vejdou již složené. U provedení Original složené palice trochu koukají, ale to nijak neruší nebo nevadí.

Koukněte na můj článek: Jaké provedení kroketu vybrat?.

Instalace

Základní rozestavení zvládne každý. Po jednoduchém smontování dřevěných palic a umístění základního a cílového kolíků hráči připraví průjezdové branky a hra může začít. Návody na sestavení jsou v pravidlech.

Balení obsahuje: 6x dřevěnou palici, 6x míček (vždy v různé barvě), 10 branek na průjezd, startovní a otáčecí kolík a přepravní tašku. (SEMI PRO pouze 4x palice, 4x míček).

Vhodná je travnatá plocha, tak aby bylo možné kovové branky snadnou zapíchnout do země. Velikost plochy není limitována, branky se dají také rozestavit zcela libovolně, ne pouze dle návodu.

Jak se hraje kroket?

Cílem hry Kroket je zahrát danou dráhu na co nejmenší počet úderů. Během cesty k otáčecímu kolíku je třeba projít všemi brankami, stejně tak na cestě zpátky – k našemu provedení dostanete i gravírovaná čísla na branky.

V našich pravidlech (česká pravidla jsou součástí balení) najdete dvě možné varianty hry – jednoduchá a základní pravidla – snadno pochopitelná pro všechKroketny a poté „turnajová“ pravidla, která jsou složitější, ale mohou být pro hráče zajímavější a díky různým drobnostem mohou hru více zpestřit.

Závěr

Tradiční a dobře známá hra u nás k dostání v mnoha provedeních. Díky balení 6ti palic (provedení Original a PRO) zabavíte velkou skupinu hráčů (lze hrát i ve dvojicích, kdy se hráči mohou při úderech střídat). Pokud budete hrát podle jednoduchých pravidel, dokážou Kroket hrát i menší děti.

Naše doporučení: vybírejte pouze kvalitní provedení, tak aby dřevěné palice a koule dlouho vydržely. U nás v nabídce pouze ověřené kroketové sady.

Klady +++

  • známá hra s jednoduchými pravidly
  • pro hru stačí malá plocha – zahrada, dvorek,..
  • praktická taška pro snadné přenášení a uskladnění hry

Zápory —Zahradní kroket

  • travnatá plocha je nutností
  • „turnajová“ pravidla vypadají složitě a hráči je nemusí chtít číst
  • taška pro provedení PRO by mohla být větší

Všechna provedení hry Kroket zakoupíte…

…v našem e-shopu: https://eshop.zahradnizabava.cz.

Kroket

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.