Po dvou letech jsem měl možnost se opět podívat na veletrh do Norimberka na GaLaBau 2016. A pokaždé, když se vrátím, tak si říkám jak je ta ČR malou zemí a srovnávám. Jaké jsou rozdíly mezi „veletrhem“ u nás a Veletrhem v zahraničí. Síla Německa a západu je neskutečná…

Haly jsou doslova prošpikovány vystavovateli, tu zahradní stroje, tu zahradní realizace, tu městský mobiliář, tolik, že to člověk ani nestihne pobrat. Mě ale vždy zajímá zejména hala 1 – dětská hřiště do veřejných sektorů, posilovací stroje, vybavení parků a řada dalších. Letos téměř totožná sestava vystavovatelů a mnohdy bohužel opět s těmi samými stánky (nutno podotknout, že stánky jsou vždy v moc pěkném provedení)…

Nespornou výhodou je, že GaLaBau se koná vždy jednou za dva roky, takže se to moc neokouká… Přesto mi zde přišlo, až příliš málo novinek, vlastně jsem tu nezaznamenal žádné.

Hodně dětských hřišť, hodně venkovních posilovacích strojů (tentokrát tito vystavovatelé zvolili k prezentaci samotné cvičitele, palec nahoru). Dále hodně dopadových ploch – tradičně vládne pryž (i my ji používáme na Ruské kuželky. Ale vlastně nic nového. Samozřejmě, vše zase bylo vyvedeno v krásných barvách, kvalitně opracovaném dřevu – na to si německý zákazník potrpí. Takováto provedení už považuji za standard. K vidění byla i „plastová“ provedení, a to skutečně není můj svět :).

Já osobně jsem byl letos z GaLaBau 2016 prostě trochu zklamán. Hodně jsem se těšil, že narazím na něco nového, nějaký nový nápad, nebo výrobek, ale ono to zase bylo jenom o těch hřištích a to si myslím je hodně škoda. Přesto je pro mě takový veletrh povinnost, popovídali jsme s vystavovateli z 2014, vidíte známé tváře, něco málo Vás naťukne a o tom to je. Nemusí být každý rok super, už jenom to, že se člověk jede podívat ho může přivést na nové nápady.

GaLaBau 2018

Tak v roce 2018 opět naviděnou, GaLaBau se koná 12-15.9.2018.

GaLaBau Norimberk

Messe Nürnberk, Messe

GaLaBau 2016 Německo veletrh

GaLaBau 2016 – veletrh ve znamení zeleně

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.