Když jsme loni začátkem roku otevřeli otázku na téma – individuální úprava her. Objevili jsme firmu, která měla, to co jsme hledali – gravírovací a řezací laser. Naše požadavky byli celkem jednoduché – gravírování, laser, ale hlavně, a bez toho bychom dál nepokračovali, rotační zařízení – tak abychom mohli gravírovat i na kuželky, člověče nezlob se, hookbruč a další netradiční hry.

V Olomouci existuje firma BOW, která se dodáním těchto (a mnoha dalších strojů) zabývá. Cesta do Olomouce v zimě, no znám lepší věci určitě, kalamita na obzoru… Nicméně sami v Bow nám řekli: přijeďte vlakem, my vás vyzvedneme… 26.1.2017 sedíme s tátou ráno ve čtyři ve vlaku ze Zlonína na Praha hl. n. a poté pokračujeme dál směr Olomouc. Samotného mě překvapuje výborný komfort ve vlaku, takže vůbec nelituji cesty vlakem, naopak!

Ujímá se nás pan Matula, sympaťák, který nám vše ukáže, vysvětlí – tak abychom byli přesvědčeni, že tohle je to pravé ořechové.

NUMCO E6090

A je… Gravírovací a řezací CO2 E6090, značky Numco. Pracovní plocha 600x900mm, včetně rotačního zařízení. Velikost pracovního plochy jsme volili jasnou, chtěli jsme mít rezervu, abychom si na stroji mohli vymýšlet, co budeme chtít. Třeba označení hry Cornhole nebo Kubb.

Během března jsme pro stroj připravili zázemí a koncem března jsme měli stroj u nás… zkusím pouze ve zkratce, co všechno jsme dělali – jasně spoustu označení našich her, skleničky, koberec, polystyren, nové hry – puzzle a zrcadlo, lahve na vína, vlastní pfka, kostky, domino, medaile, žetony… no výčet je obrovský a nápadů je na tenhle rok tolik, že budeme mít co dělat, to všechno stihnout.

Je to pro nás taková hračka, na které se stále (nejvíce já) učím. A zároveň zjišťuji, co vše je možné – neuvěřitelné, jak jsme některé věci dělali zbytečně pracně a teď jednou přípravou máme „připraveno“ na další věci.

Tento článek je spíše na téma „se podělit o radost, kterou ze stroje máme my“. Kdyby vás cokoli napadlo, tak se nám klidně ozvěte. Děkujeme.

Gravírovací a řezací laser

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.