Provedení

Provedení hry Kubb Original je vyrobeno z kvalitního tvrdého dřeva.

Navíc provedení Kubb PRO je ještě lakováno. Rozdíl je zejména v tom, že lakované provedení vypadá lépe a déle vydrží nárazy dřevěnými kolíky. Na samotnou hru to ovšem nemá vliv, protože je třeba počítat s tím, že se dřevěné prvky stejně časem obouchají – jde tedy spíše o estetický rozdíl.

Obě testované sady jsou svými rozměry a provedením určena pro turnajová klání. Hru (Original i PRO) je po vybalení z kartonové krabice možné uložit do bavlněné přepravní tašky.

Instalace

Podle obrázku v návodu a pravidlech zvládne základní rozestavení každý. Každý hráč – hrají dva proti sobě (lepší je hru hrát v týmech) má základní sadu Kubů – 5ks. Uprostřed stojí Král. K dispozici jsou kolíky, na ohraničení hřiště a samozřejmě házecí kolíky na sražení Kubů – 6ks.

Ideální hrací plochu doporučujeme travnatou plochu, písek, umělý koberec. Tvrdé podloží – beton, dlažba,… – nejsou ideální, protože házecí kolíky mohou špatně odskakovat a také bude hra brzy poníčena.

Hra Kubb

Dva hráči proti sobě, nebo dva týmy – každý tým má k dispozici šest házecí kolíky. Snahou je nejdříve porazit protihráčovi Kuby na jeho čáře – pozor smí se házet pouze spodem, žádné vrtule, hody stranou apod. Poté soupeř nahází sražené Kuby na protihráčovu polovinu a může začít házet on. Na závěr je třeba shodit střeKubbdového krále, který je vítězný. Pokud srazí tým krále před sražením všech Kubů znamená to automatickou prohru.

Herní prvky mají v trávě dobrou stabilitu, ale různé odskoky kolíků mohou výrazně ovlivnit průběh hry – například i nechtěné shození Krále

Závěr

Hra, které jsme se dlouho bránili, a nakonec jsem moc rád, že jsme ji zařadili do našeho sortimentu. Hra je zajímavá pro všechny hráče. Prvky náhod mohou někdy pro někoho nepříjemně ovlivnit hru.

Správný hod kolíkem bude potřeba natrénovat a poté se tak můžete stát opravdovým králem Vikingů :).

AKTUALIZACE

Nově jsme do nabídky zařadili také provedení hry Kubb Family FSC – výhodou tohoto provedení je nižší cena, ale dřevo není tak tvrdé jako u provedení Original nebo PRO, myslete na to při koupi.

Klady +++

  • zajímavá hra pro dva i více hráčů
  • obtížnost lze upravit velikostí hřiště
  • praktická taška pro uskladnění hry

Hra KubbZápory —

  • travnatá plocha je dle našeho názoru nutností
  • na začátku trochu složitější pravidla/porozumění taktice

Zakoupíte…

…v našem e-shopu: https://eshop.zahradnizabava.cz.

Kubb