Provedení

Koule vyrobeny z kvalitního tvrdého dřeva jsou zabaleny v elegantní tašce (provedení PRO), praktickém vaku (STOA) nebo v krabici (SOFT) a dětské provedení v krabici (KIDS). Sada u prvních dvou jmenovaných obsahuje celkem 8 dřevěných koulí a jedno dřevěné „prasátko“. Ostatní dvě sady mají po 6 koulích a 1 prasátko.

Instalace

Zřejmě jedna z nejpopulárnějších volnočasových her ve Francii. Zde ji můžete vidět hrát téměř všude, oblíbenou jsou zejména hrací plochy – udusaný písek – v parcích nebo kolem pláže.

Ideální hrací plocha tak bude tráva, písek/pláž nebo zhutněná zem. Nedoporučujeme hru hrát na betonu, dlažbě,… zbytečně bude docházet k poníčení dřevěných koulí.

Hra Petanque

Hru mohou hrát až čtyři hráči – každý tak bude mít dvě koule. Jeden z hráčů hodí „prasátko“ a ostatní se snaží co nejvíce přiblížit hodem/kutálením koulí k prasátku.

Zajímavý aspekt hry je, vyzkoušet hru na různém povrchu. Na písku je třeba hodit přesně k prasátku a pokusit se vyrazit ostatní. Na tvrdém povrchu lze lépe vyrážet, ale prasátko může odskočit daleko, což může výrazně ovlivnit výsledek hry. Nám se nejvíce osvědčila travnatá plocha.

Hrát lze i na týmy, a i bez ohledu na věk – hru zvládne každý. Koule nejsou těžké, a bez problému s nimi mohou hrát děti i senioři.

Závěr

K dostání jsme viděli spoustu provedení hry u nás známé jako Petanque. Dřevěné provedení má něco do sebe. Hra vypadá zajímavě, dřevěný box pro snadné přenášení nebo praktický vak jenom potvrzuje elegantní vzhled a zvyšuje příjemný celkový dojem ze hry.

Jaké provedení?

Nevíte jaké provedení vybrat, možná vám pomůže naše jednoduché porovnání různých provedení hry Petanque.

Petanque

Provedení STOA: český výrobek, kvalitní tvrdé dřevo, lakované, provedení pro 3 i 4 hráče, nejmenší náchylnost na obouchání a praktický vak

Provedení SOFT: vhodné jak pro venkovní, tak i vnitřní využití. V sadě pouze 6 koulí + prasátko. Uschováte do krabice.

Provedení KIDS: dřevěné barevné provedení, menší koule. Uschováte do krabice.

Provedení PRO: kvalitní tvrdé dřevo, kvalitní provedení, exkluzivní vzhled v kvalitním pevném vaku, vyšší cena.

Klady +++

  • hrát lze prakticky kdekoli
  • hru zvládnou i děti a senioři
  • hra není fyzicky náročná
  • praktické balení nezabere moc místa

Zápory —

  • koule se časem obouchají, s tím je třeba počítat (jsou z tvrdého dřeva a lakovány)
  • vyšší pořizovací cena sada PRO a STOA

Zakoupíte…

…v našem e-shopu: http://eshop.zahradnizabava.cz.

Petanque / Boccia

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.