Provedení
Koule vyrobeny z kvalitního tvrdého dřeva jsou zabaleny v elegantním dřevěném boxu. Sada obsahuje celkem 8 dřevěných koulí a jedno dřevěné „prasátko“.

Instalace
Zřejmě jedna z nejpopulárnějších volnočasových her ve Francii. Zde ji můžete vidět hrát téměř všude, oblíbenou jsou zejména hrací plochy – udusaný písek – v parcích nebo kolem pláží.

Ideální hrací plocha tak bude tráva, písek/pláž nebo zhutněná zem. Nedoporučujeme hru hrát na betonu, dlažbě,… zbytečně bude docházet k poníčení dřevěných koulí.

Hra Petanque

Hru mohou hrát až čtyři hráči – každý tak bude mít dvě koule. Jeden z hráčů hodí „prasátko“ a ostatní se snaží co nejvíce přiblížit hodem koulí k prasátku.

Zajímavý aspekt hry je, vyzkoušet hru na různém povrchu. Na písku je třeba hodit přesně k prasátku a pokusit se vyrazit ostatní. Na tvrdém povrchu lze lépe vyrážet, ale prasátko může odskočit daleko, což může výrazně ovlivnit výsledek hry. Nám se nejvíce osvědčila travnatá plocha.

Hrát lze i na týmy, a i bez ohledu na věk – hru zvládne každý. Koule nejsou těžké, a bez problému s nimi mohou hrát děti i senioři.Boccia

Závěr

K dostání jsme viděli spoustu provedení hry u nás známé jako Petanque. Dřevěné provedení má něco do sebe. Hra vypadá zajímavě, dřevěný box pro snadné přenášení jenom potvrzuje elegantní vzhled a zvyšuje příjemný celkový dojem ze hry.

Jaké provedení?
Nevíte jaké provedení vybrat, možná Vám pomůže naše jednoduché porovnání různých provedení hry Petanque.
Petanque dřevěný

Provedení PRO: recenzované, kvalitní tvrdé dřevo, kvalitní provedení, exkluzivní vzhled v dřevěném boxu, vyšší cena

Provedení STANDARD: barevné koule se mohou snadněji obouchat, provedení vhodnější pro děti a rekreační hru

Provedení STOA: náš výrobek, kvalitní tvrdé dřevo, lakované, provedení pro 3 i 4 hráče, nejmenší náchylnost na obouchání

Klady +++

  • hrát lze prakticky kdekoli
  • hru zvládnou i děti a senioři
  • hra není fyzicky náročná
  • praktické balení nezabere spoustu místa

Zápory —

  • koule se časem obouchají, s tím je třeba počítat (jsou z tvrdého dřeva a lakovány)
  • vyšší pořizovací cena

 

Zakoupíte…

…v našem e-shopu: http://eshop.zahradnizabava.cz.

Hra Petanque / Boccia