Provedení
Po vybalení hry z kartónové krabice hra obsahuje: dřevěnou pálku – kulatou, dřevěnou pálku – plochou (pro začátečníky nebo děti), míček – tenisák, základní metu a 4 kovové tyčky potažené plastem a zakončené stuhou – označení met. Po hře lze vše uložit do bavlněného vaku.

Instalace
Hra je u nás spíše známá jako softball. Jde o rekreační provedení hry, určené pro dva (4-6 členné týmy). Hráči postaví základní metu a další mety, které se budou probíhat.

Pro pokročilé hráče je k dispozici kulatá pálka, pro děti nebo začátečníky plochá pálka. Míček lze nahradit molitanovým nebo jiným míčkem, tak aby hráči nehráli velké vzdálenosti.

Hra Rounders

Týmy se rozdělí na tým „v poli“ – obsazuje mety a snaží se protihráče „vyautovat“ chycením míčku/tečováním hráče, zašlápnutím mety. Tým „na pálce“ se snaží odpálit co nejdál a zároveň postupně proběhnout všechny mety v pořadí, za což získává bod.

Ideální počet hráčů je 6 pro každý tým. Čtyři hráči obsadí mety, dva hráči jsou v poli na delší odpaly. Nadhozy lze provádět buď spodním nadhozem – je lehčí nebo si hráč může nadhodit sám. Dětem jsme nadhazovali lehké rány spodem.

Hrát lze například na 10 výměn nebo na dosažení určitého počtu bodůHra Rounders / Softball

Závěr

Pokud máte skupinu více lidí, je hra ideální. Zapojíte tak do hry, klidně i 12 a více hráčů. Velikost hřiště si můžete zvolit individuální, s ohledem na počet hráčů, zkušenosti hráčů, věk hráčů.

Doporučujeme sportovní oblečení, protože některé zašlápávání met může být pěkný souboj.

DBEJTE BEZPEČNOSTI PŘI ODPALU MÍČKY PÁLKOU.

Klady +++

  • zabaví velkou spoustu hráčů
  • po hře vše uklidíte do bavlněného vakuHra Rounders / Softball
  • dvě pálky – lehčí/plochá a těžší/kulatá

Zápory —

  • je třeba minimálně 8 hráčů
  • souboje o metu mohou být na hraně – doporučujeme travnatou plochu/pláž,…
  • ke hře je potřeba více prostoru

 

Zakoupíte…

…v našem e-shopu: http://eshop.zahradnizabava.cz.

Hra Rounders / Softball