Shuffleboard / Curling

Hra Shuffleboard, která je hodně populární v rámci Evropy například v Holandsku. Obvykle se hraje na dřevěném stole, který je relativně dlouhý a kde proti sobě hrají dva hráči nebo týmy. Hra je hodně populární například v barech nebo klubech, kde ji hráči hrají na zkrácení dlouhé chvíle.

No a Curling… olympijský sport, v tomhle případě v jednoduchém, ale moc pěkném provedení.

Provedení

Neustále se snažíme přinášet do ČR nové a nové hry. Takže, když nám z BEX napsali, že mají toto zjednodušené provedení hry Shuffleboard, vlastně jsem vůbec neváhal. Tohle provedení není dřevěné, není dodáno s hracím stolem, takže ideální bude například na podlahu nebo stůl, který máte třeba v kuchyni. Hra se skládá ze tří desek – které k sobě spojíte, hracích kamenů a samozřejmě českých pravidel. Celá hra je dodána v kartonové (potištěné) krabici, ve které je vše přehledně zabaleno.

Instalace

Instalace hry zabere opravdu chvilku. Je potřeba složit tři desky k sobě – na to existuje na spodní straně vychytávka v podobě magnetu. Takže desky jednak dobře drží, a zároveň přesně víte, kam desky umístit. Poté už stačí vyndat hrací kameny z krabice  a pustit se do hry. Ideální je najít vhodný stůl – dostatečně dlouhý (cca 180 cm) nebo rovnou plochu – tedy třeba podlahu.

ShuffleboardHra

Hra je určena pro dva hráče, nebo dva týmy. Na hře se mi moc líbí, že můžete hrát Shuffleboard – tedy snažit se zahrát do jednotlivých polí, které jsou ohodnoceny od 1-4. Nebo si zvolíte Curling, tedy budete hrát, dle jednoduchých pravidel na střed a pokusíte se vyhrát jednotlivá hrací kola.

Pravidla pro obě hry jsou součástí balení. Samotná pravidla jsou jednoduchá, a upravená pro dané provedení, takže se nemusíte bát, že by nikdo hru nepochopil.

Závěr o hře Shuffleboard / Curling

Na hře se mi hodně libí, že je to hra s nápadem. Relativně velké provedení a přesto bude pouze na vás, kde budete hru hrát. Doma na podlaze, venku na terase. Budete hrát v týmech nebo pouze 1 proti 1. Variant je spoustu a s touhle hrou si hráči užijí spoustu zábavy.

Klady +++

  • dvě hry v jednom
  • provedení hracích kamenů, které krásně jezdí po desce
  • praktická krabice

Zápory —

  • nutno schovávat

Zakoupíte…

…v našem e-shopu: https://eshop.zahradnizabava.cz.

Shuffleboard / Curling

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.