Rebound – Roundnet

Hra / sport Roundnet obecně… je dynamická hra pro 2 dvoučlenné týmy, která si v poslední době získává hodně na popularitě. Existuje řada výrobců této hry, od toho zřejmě nejznámějšího – Spikeball (recenze na blogu), až po Hudora, Rebound, Spiderball…

Provedení

Hra Rebound je vyrobena z plastu – tedy plastové nožičky a plastová obroučka (tzv. rim). Vzhledem k tomu, že se do síťky hraje gumovým míčkem, myslím, že je tohle provedení úplně dostačující. Součástí je dále tedy síťka, kterou vypnete do obroučky, celkem 3 gumové míčky, pumpička (to je hodně fajn, nemusíte ji nikde hledat) a praktický vak na uskladnění a přenášení celé hry (nožičky a obroučku je třeba rozdělat).

Instalace

Instalace hry je docela jednoduchá, jde o to spojit pět obrouček do přiložených nožiček. Dále musí hráči před hrou vypnout síťku a postupně ji natahovat na pacičky (přetáhněte síťku přes obroučku a zespodu zahákněte do háčku), které najdou po obroučce. Síťka se vypíná tak dlouho, dokud s míčkem nebude dělat dobrý odskok. Určitě doporučuji síťku odinstalovat, pokud hru nebudete dlouho hrát – aby se síťka zbytečně nevytahala.

ReboundHra

Hra je určena pro dva dvoučlenné týmy (existuje i varianta pro dva hráče – hráči mají v takovém případě pouze dva dotyky). Hra je hodně akční, hodně sportovní a opravdu hodně dynamická. Hraje se na podobném principu jako volejbal, jen se nehraje „přes síť“ ale do „síťky“. Tým získává bod, pokud druhý tým: zahrajte více než 3 dotyky do míčku před odehráním do síťky. Míček při výměně spadne na zem. Míček se odrazí od síťky více než jednou.

Hra začíná podáním jednoho z hráčů a poté se hráči pohybují kolem síťky zcela libovolně. Mohou tedy přihrávat a hrát kolem celé kulaté síťky. Tým, který jako první zahraje 21 bodů, vyhrává.

Závěr o hře Rebound

Dlouho jsme měli v nabídce pouze hru Spikeball. Bohužel kompletní distribuci po Evropě převzala domovská firma z USA, takže nebylo vůbec jednoduché hru k nám dostat. Nakonec jsme po několika hledání a zkoušení našli firmu z UK, která provedení hry Roundnet vyrábí. Hra navíc oproti Spikeball obsahuje další dva míče a praktickou pumpičku. Provedení vypadá hodně podobně jako v případě provedení od Spikeball.

Klady +++

  • sportovní dynamická hra
  • na trávu, písek, pláž, do parku
  • návyková 🙂

Zápory —

  • vhodná hrací plocha podmínkou
  • doporučuji oddělávat síťku, aby se zbytečně nevytahala

Zakoupíte…

…v našem e-shopu: https://eshop.zahradnizabava.cz.

Rebound – Roundnet

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.