Provedení

Kroužky pro hru jsou vyrobeny z pevného jutového lana, šířka 1cm a spojeny dřevěnými kuličkami. Házecí žetony jsou dřevěné a gravírované. Celá hra je zabalena v praktickém bavlněném vaku, takže ji dobře uskladníte a můžete ji snadno přenášet. Celkem hra Skákací panák obsahuje 9 kroužků (vždy 5 jedna barva a 4 druhá barva), 4 házecí žetony, bavlněný vak a pravidla.

Instalace

Je vlastně na vás jak bude výsledný skákací panák vypadat. Zda-li začnete jedním kroužkem, poté druhý, potom třeba dáte dva vedle sebe… fantazii si meze nekladou. Obrovskou výhodou tohoto provedení je, že panáka můžete postavit třeba i na trávě nebo písku, můžete tak hrát prakticky kdekoli.

Hra

Skákací panák je určen pro 2-4 hráče. Cílem hry je proskákat všechny kroužky jako první. Hráč začíná tím, že hodí žeton do nejbližšího kroužku a začíná skákat, přitom ale nesmí skočit na kroužek s žetonem. Kde je kroužek pouze jeden, skočí hráč jednou nohou, pokud jsou vedle sebe dva kroužky, skočí vždy jednou nohou do jednoho kroužku současně. Na posledním kroužku hráč vyskočí do vzduchu a otočí se o 180 stupňů a pokračuje stejnou cestou zpátky. Cestou zpět musí opět přeskočit kroužek s žetonem. Poté může pokračovat hozením žetonu na další kroužek.Skákací panák

Jakmile hráč udělá chybu, (šlápne vedle, nepodaří se mu hodit žeton – klidně nechte tři pokusy,…) pokračuje další hráč. Takto se hráči střídají, až první z nich hodí žeton do všech kroužků a jako první doskáče do cíle.

Závěr o hře Skákací panák

Mám rád dřevo, mám rád přírodní materiály, takže tohle provedení se mi hodně libí – žetony, kroužky z juty, bavlněný vak a možnost hrát téměř kdekoli, touhle hrou zabavíte aktivní děti. Navíc děti budou trénovat správný balanc a ukáže se jejich šikovnost.

Klady +++

  • pohybová hra
  • možnost hrát na trávě, písku,…
  • trénink šikovnosti a správný balanc

Zápory —

  • pro větší děti

Zakoupíte…

…v našem e-shopu: https://eshop.zahradnizabava.cz.

Skákací panák

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.