Nemám nic proti driving range, trénink v golfu je potřeba, bez něho to půjde jenom velice těžko. Hned na začátku… osobně fandím, jakékoli podpoře golfu.

Golf se ale již od začátku hraje na hřišti, kdy hráč prochází jednotlivé jamky a jeho cílem je zahrát od odpaliště do jamky na co nejmenší počet úderů… to se pouze odpalováním natrénovat nedá. Hráč golfově roste hlavně na hřišti, bez ohledu na jeho velikost, kvalitu,… Pokud je k dispozici driving range, nevidím důvod, proč by na tom samém místě nemohlo vzniknout šest jamek na samotný trénink hry.

Ono je totiž jednodušší pouze sebrat míčky. Hřiště to už je sekání greenů (alespoň nějaké), značení, kolíky, odpaliště, scorecard,… Škoda, že se provozovatelé těchto zařízení bojí jít dále a nabízí „pouze“ driving range… co ale udělat na těchto šesti jamkách turnaj, připravit další soutěže (klidně i úplně jiné než golf) pro zájemce,…

Když jsme ve Zloníně začali budovat driving range, neměli jsme vůbec ponětí, co to obnáší. Ale přišla myšlenka na polní akademii – ano je to více práce, ale je to pro (zejména) nováčky další mezistupeň mezi drivingem a „velkým hřištěm“ (barevné kolíky, vodní překážka, bunker, greeny…). Někteří možná na velké hřišti nikdy nepůjdou, ale golf pro ně bude další alternativa k jejich ostatním aktivitám… a ne uzavřeným sportem pro horních deset tisíc (což je mimochodem hloupost a ve Zloníně Vás rád přesvědčím o opaku :).

Tak hezkou hru.

„Jenom“ driving range?

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.