V roce 2016 novinářka Olga Štrejbarová zakládá facebookovou skupinu se snahou babičkám a dědečkům nejenom v domovech pro seniory splnit jejich přání. O rok později se projektu ujímá Český rozhlas. Mediální dosah Českého rozhlasu, velký boom a pomoc je na světě.

U nás ve firmě se tehdy začaly objevovat „prapodivné žádosti“ typu: my zaplatíme, vy prosím zašlete tam a tam. A nebo do balíku přibalte „Krásné Vánoce Ježíkova vnoučata“. To jsem začal tušit, že se něco děje. A vlastně to pak každý následující rok nebylo během listopadu a prosince jinak.

Nejenom děti si rády hrají, a tak si senioři začali psát mj také o hry. Menší na stůl, do pokoje, do jídelny- třeba jenom domino nebo pexeso, dobré na paměť. Větší, když už to byla parta kamarádů – nejoblíbenější snad Zahradní kuželky. Velké dřevěné Šachy. Objednala firma nebo parta zaměstnanců, kamarádů, kteří hru osobně do vybraného domova pro seniory odvezli.

Ježíškova vnoučata je přesně ten typ akce, kde se krásně ukáže, jak si my Češi umíme pomoci, myslet na druhé a udělat dobrý skutek.

Jak celá akce probíhá

Na webu https://jeziskovavnoucata.rozhlas.cz vyberte, zda-li chcete přispět finančně (budete přesměrování na Nadační fond Českého rozhlasu, kde můžete přispět od částky 300,-). Nebo budete vybírat konkrétní dárekhttps://jeziskovavnoucata.rozhlas.cz/prani/darek – tady pak můžete použít filtrování a vyhledávání. Buď použít konkrétní lokalitu (pak můžete třeba dárek odvést osobně) nebo dle hodnoty za dárek, případně vyzkoušet rovnou vyhledávání a najít a vybrat něco, co vám je blízké.

Podporujeme akci

Ani my nezůstáváme během této akce stranou a tak na všechny objednávky, které mají v poznámce uvedeno „Ježíkova vnoučata“ zasíláme s dopravou zdarma. Někdo si o dopravu napíše, někdo ne, důležité je, že všichni chceme pomoci. Koukněte se v našem e-shopu na tipy her pro seniory.

Takže pokud se budete chtít také zúčastnit, běžte na web: https://jeziskovavnoucata.rozhlas.cz najděte dárek, který chcete věnovat a udělejte někomu radost. Letošní ročník začíná 14.11.

Dárek hra Garden-rondo od Arte-Group.cz.
V e-mailu mi firma, která hru darovala napsala „děkujeme, je to skvělý projekt“
Ježíškova vnoučata

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.