1. Cíl hry

Cílem kroketu je projít všemi brankami v určeném pořadí, než se dotknete cílového kolíku. Hráč, který dokáže toto splnit jako první, vyhrává.

2. Počet hráčů

Kroket je nejlepší hrát ve více hráčích – pak je to teprve ta správná zábava. Hrajte tedy ve dvojicích nebo ve větších skupinách. Větší skupiny mohou hrát formou turnaje nebo soutěže. Na našem e-shopu najdete provedení Kroketu až pro 6 hráčů!

3. Počet koulí

Ve standardní verzi kroketu hrají obvykle dva až šest hráčů, každý s jednou koulí. Barvy koulí mohou být různé, aby se hráči mohli snadno identifikovat. Provedení Kroket Originalbarvu koule sjednocenou s barvou palice.

4. Pořadí

Pořadí, ve kterém hráči hrají, se může lišit podle dohody nebo turnajových pravidel. Obvykle se hráči střídají podle počátečního losu.

5. Pohyb koulí

Koule se hrají pomocí dřevěných palic. Hráči se snaží trefit svojí kouli tak, aby prošla přes branky směrem k cílovému kolíku.

6. Blokování a Taktika

Hráči mohou také používat své koule k blokování cesty ostatním hráčům nebo k manipulaci s polohou ostatních koulí. Taktika je důležitou součástí hry a může rozhodnout o celkovém vítězi.

Pravidla kroket

Speciální Situace

1. Faul

Faul se stane, když hráč neúspěšně provede svůj tah nebo poruší pravidla. V důsledku toho může být hráči odečten úder nebo musí přenechat tah protihráči.

2. Hrací plocha

Hrací plocha může mít různé tvary a velikosti, ale obvykle se jedná o trávník s přesně umístěnými brankami. Důležité je, aby hrací plocha byla rovná a pokud možno dobře udržovaná.

3. Časový limit

V některých formách kroketu může být stanoven časový limit pro každý tah nebo pro celou hru. To je zvláště důležité v soutěžním prostředí, aby se zabránilo zdržování.

Závěr

Ať už hrajete s rodinou na zahradě nebo soutěžíte v turnaji, kroket nabízí zábavu pro všechny úrovně hráčů a ne nadarmo se jedná o jednu z nejoblíbenějších zahradních her – přečtěte si krátkou recenzi na našem blogu.

Zapomenout nelze ani na to, že kromě samotné hry nabízí kroket také příležitost ke zlepšení koncentrace, taktického myšlení a spolupráce. Takže ať už jste nováček nebo zkušený hráč, kroket může být skvělou volbou pro trávení času venku s přáteli a rodinou.

Kroket – základní pravidla

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.