15 let je dlouhá doba, a přesně takovou dobu nám ve firmě sloužilo původní logo. Název STOA z řečtiny, kolem dokola nápis „www.zahradniminigolf.cz“. Proč? Protože firma (STOA-Zahradní minigolf s.r.o.) navazovala na jinou firmu s názvem STOA a zároveň jsem tehdy chtěl podtrhnout „Zahradní minigolf“ – náš tehdy jediný produkt a vlastně i jediné webové stránky – fungují dodnes.

Logo 2006 – 2021

Čas běžel, hry přibývaly, takže už nešlo jenom o minigolf, ale o kuželky, člověče, domino, pexeso a další hry… logo ale stále zůstávalo.

Patnáct let jsem čekal, teď vlastně nevím na co, to celé změnit. Kolik lidí mi říkal, že by to chtělo refresh, co to má vlastně říkat apod. Co mě k tomu nakonec přivedlo? Když jsem naše původní logo uviděl na jednom webu v „sousedství“ dnešních moderních log. Kamarád mi povídá: „to chce změnu“. A šlo se na to.

Jde se na to

Oslovil jsem skvělou Lucku Višňákovou (mrkněte k ní na web), autorku programu Negrafik, slovo dalo slovo a vzniklo pár návrhů. Nadšený jsem byl hned z těch prvních. Chtěl jsem zachovat název STOA (značku, kterou můžeme použít na všechny naše hry – a která se také skvěle gravíruje a my ji tak můžeme použít na označení her), a zároveň doplnit o text toho, co dnes hlavně děláme – Zahradní Zábavu. A mít možnost takový text upravovat, pro SK verzi tak například Zahradná Zábava…

Zároveň se základním logem vznikly varianty pro sociální sítě, černobílé varianty, varianta na gravírování a řada dalších.

O čem naše nové logo je

Co má nové logo symbolizovat? Jde o „hravý čverec“ s pohybujícími tečkami – hrajte si, hýbejte se, buďte s přáteli – to je přesně to, co dnes jsme. Logo je moderní, svěží, popisuje a vystihuje nás do „puntíku“.

stoa logo
Logo 2021 –

Vzhůru do dalších let

Věřím, že si na něj rychle zvyknete. Nám ještě chvíli bude trvat, než všechny brožury, návody, pravidla, hrací plochy přetvoříme s novým logem, ale už teď se na to těším, protože sám mám z loga upřímnou radost a jsem rád, že jsme tuhle změnu udělali.

Nové logo – výrazná změna

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.