Nová dynamická a návyková hra vymyšlená v Holandsku, to je YOU.FO. Hru vymyslel nadšenc, který svému psovi hodil gumový kroužek kouskem klacku…

Sportovní hra na dálku, která se snadno hraje a zábavně ovládá. Připravte se, že na prvních pár úspěšných hodů a „chytů“ budete potřebovat trochu trénink. Správná technika se musí natrénovat.

O hře

Hráči mohou hrát buď Freestyle – tedy hází si kruh vzájemně mezi sebou (vzdálenost 5-15 metrů). Nebo mohou hrát „Čtverec“ – vytvoří dva čtverce a snaží se zahrát tak, aby druhý hráč ve čtverci kruh nechytil (podobně jako ve hře Crossminton). Případně mohou hrát zápas na „Týmy“ – pozor budete potřebovat sad více.

YOU.FO
Freestyle – hází si kruh vzájemně mezi sebou a snaží se, aby jim kruh nespadl.
YOU.FO fun
Čtverec – hráči vytvoří dva čtverce a snaží se házet tak, aby druhý hráč ve svém čtverci kruh nechytil. Kdo první získá 11 bodů, vyhrává.
YOU.FO hra
Týmy – hráči vytvoří hřiště se „skórovací zónou“ a hrají tak, že se snaží zachytit kruh v soupeřově zóně.

Závěr

YOU.FO je v ČR i na Slovensku úplně nová aktivita. Své příznivce si hra ale bude jistě pomalu nacházet. O její oblíbenosti mluví jasně fakt, že vzniklo už více než 20 komunit ve státech po celém světě.

You.fo Česká republika

Když jsme hru testovali, museli jsme nejdříve trochu potrénovat. Hod se zdá jednoduchý, ale chce to grif. Chytání mi přišlo přirozenější. V návodu pro hru jsme se snažili popsat správnou techniku. Součástí je také obrázek, kde je lépe vidět, jak by takový správný hod měl vypadat.

V základní sadě (FUN – pro začátečníky) najdete: 2x hole (ty se dají snadno rozložit pro snadnější přepravu), 1x kruh, brožuru s návodem. Vše je zabaleno v barevné krabici.

Klady +++

  • zajímavá technika hodu, která vás naučí zase něco nového
  • různé možnosti hry

Zápory – – –

  • pro hru bude potřeba více prostoru
  • v sadě chybí vak, kam vše po hře uložíte

Hru zakoupíte v našem e-shopu venkovních her.

YOU.FO

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.