Crossnet začal na americké pláže útočit v roce 2018. Vzpomínám si, jak jsem na ně na jejich Instagramu poprvé narazil. Byl to úplný začátek (podobné aktivity se mi na mém účtu zobrazují běžně – je to díky zájmům, které sám sleduji). Záměrně říkám pláže, protože vhodný povrch pro hru bude opravdu nutný. V celé sadě naleznete speciální síť, kterou postavíte do kříže. Vnitřní a vnější out, volejbalový míč a skvělý batoh, kam vše uložíte.

Hra

Před hrou nejdříve musíte sestavit síť – dejte si na to chvíli času a bude lepší, když vás bude více. Hra Crossnet je tak jako tak určena pro 4 hráče a lze hrát i ve více hráčích, kteří se mohou střídat – ideální počet pokud vás bude více je 6 hráčů.

Crossnet

Hráči se postaví každý do jednoho pole, začíná vždy podávat hráč číslo 4 a podává diagonálně na hráče číslo 2. Míč nesmí spadnou na zem nebo mimo hřiště. Bod může získat vždy pouze hráč v poli číslo 4 (takže na něj všichni útočí). Do tohoto pole se lze dostat tak, že někomu spadne míč na zem a hráči se po směru hodinových ručiček posunou o jedno pole dál.

Hrací plocha

Záměrně jsem v úvodu mluvil o „plážovém útoku“. Vhodný povrch je tady nutností. Hra je vhodná na písek – zde se dobře staví a ukotví samotná síť nebo třeba travnatou plochu. Ostatní povrchy příliš nedoporučuji – hráči mohou upadnout a zranit se.

Závěr

V našem e-shopu jsme hru zařadili mezi Sportovní hry (sem patří také hodně populární Spikeball). Tady opravdu budete potřeboval pohyb, partu minimálně 4 kamarádů a trochu štěstí při hře.

Klady +++

  • hra pro sportovce
  • batoh na uložení všeho

Zápory – – –

  • minimálně 4 hráči
  • trochu delší instalace
Crossnet

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.