Netradiční pojetí hry, které máme z Německa (hru jsem viděl poprvé na Spielwarenmesse už v roce 2013).

Co vás na první pohled zaujme je pěkné zpracování celé hry (vlastně celkem typické pro Německo). Vše je uloženo v kartónové krabici – nic se nikde nepovaluje, vše má i v krabici své místo. V krabici najdete. Kvalitní bavlněný vak, kam vše uložíte. 2 páry dřevěných tyček (z bukového dřeva) a 8 malých dřevěných kolíků pro samotnou hru a brožuru s grafickým vyobrazením her. Samozřejmě je v balení také plastový kroužek – to nejdůležitější pro celou hru. Ten ale nevypadá jako obruč, kterou můžete znát třeba z naší české hry Hookbruč, ale má plochý tvar.

Hra

Tualoop

Na hře se mi líbí, že jde o kombinaci hned několika her.

Tualoop – tedy vůbec nejde pouze o jednu hru, ale můžete ji použít například na: házení kroužku s kamarády. Házení na jednotlivé kolíky a snažit se porazit soupeře – obsadit kolíky dříve než soupeř. Další možností je postavení jednoduchého hřiště, které se na co nejmenší počet hodů snažíte projít. Taková jednoduchá varianta hry Discgolf.

Tahle variabilita je na hře super. Prima je, že vše po hře uložíte do vaku, takže můžete hru brát všude s sebou.

Závěr

Pokud hledáte netradiční hru pro kamarády, Tualoop by mohlo být přesně ono. Dejte si jenom pozor, že zvládnout správný hod dřevěnými tyčkami není na začátku úplně jednoduchý a vyžaduje trochu tréninku. Hru nedoporučuji pro menší děti.

Klady +++

  • variabilita jednotlivých her
  • skvělý bavlněný vak – tam uložíte hru ale klidně i občerstvení po hře
  • pěkně zpracované provedení

Zápory – – –

  • obtížnější technika hodu

Zakoupíte…

…v našem e-shopu: http://eshop.zahradnizabava.cz.

Tualoop