Hodně oblíbená venkovní hra – aktuálně zejména 9ti a 18ti jamkové hřiště po celé ČR. Jednoduchá pravidla a hod létajícím talířem – frisbee. V názvu golf, tedy tady odsud si bere Discgolf hodně. Odhodiště – odpaliště v golfu, target – jamka. Různé přírodní překážky – voda, řeka, chráněné zóny. Out – hranice hřiště.

Discgolf – discgolfové hřiště

Na hře mi přijde obtížná jedna věc, a to je hod samotným létajícím talířem. Už v roce 2012 jsme na našem hřišti postavili Hookbručové hřiště – které je Discgolfu hodně podobné – ale samotná hra je určitě pro hráče jednodušší.

Discgolf
Mobilní discgolfový koš

Discgolf

Na provedení, které nově dovážíme ze Švédska (od firmy BEX Sport) se mi líbí, že jde o mobilní provedení. Tedy ho můžete umístit domů na zahradu, na školní zahradu nebo uzavřeného parku. Samotný koš je hodně stabilní (jsou k němu dodávány ještě 4 kotvící trny pro lepší uchycení). Hra je dodávána v kartonové krabici a sestavení samotného koše je otázky chvilky. Trochu problém jsme měli se sestavením řetězů – jenom je potřeba řetěz správně nastavit na tyč.

V balení nejsou samotné disky – ty prodáváme samostatně. Můžete použít ty nebo na začátek stačí určitě nějaký obyčejný létající talíř. I když sada těchto tří vás také uspokojí – jsou určené pro začátečníky.

Závěr

Super oblíbená hra, s tímhle přenosným terčem možnost hrát kdekoli. Pokud hledáte další zábavu pro vaše děti, návštěvníky, mohla by vás tahle hra zaujmout – lidé ji budou znát a budou ji chtít vyzkoušet.

NÁŠ TIP: Připravte třeba 6 – 9 různých „odhodišť“. Různé vzdálenosti k discgolfovému koši, přes různé překážky. Hráči si tak mohou zahrát těchto více drah a hrát na součet. Hráč s nejméně hody na všech drahách, vyhrává.

Klady +++

  • jednoduchá pravidla
  • pohybová hra – více drah -> více pohybu
  • známá hra -> není potřeba dlouho vysvětlovat pravidla

Zápory – – –

  • hod diskem může být na začátku obtížný
  • pokud chcete více drah – zvažte zakoupení více košů…

Zakoupíte…

…v našem e-shopu: http://eshop.zahradnizabava.cz.

Discgolf

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.