Bezvadná hra pro dva hráče nebo dva týmy

Cornhole je hra, která k nám dorazila v nedávné době ze Spojených států, a která i přes v podstatě jednoduchá pravidla, dokáže ať už dva hráče nebo dva týmy vtáhnout do děje a atmosféru patřičně vyhecovat. Předpokladem je samozřejmě dobrá nálada a hlavně soutěživost.

Hra pro dva

Hra

Hra Cornhole sestává s hrací desky o velikosti cca 120×60 cm, podepřené výsuvnou podpěrou do výše 35 cm. V horní třetině je otvor o průměru 20 cm. Asi je nasnadě, proč se hra jmenuje Cornhole: cílem je trefit se co největším počtem kukuřicí naplněných bavlněných sáčků do zmíněného otvoru. Hází se na vzdálenost zpravidla 4 – 8 m. Každý hráč/tým má k dispozici 4 sáčky stejné barvy a hráči/týmy se v házení střídají. Obvykle se hraje do 21ti bodů. Vítězí tým, který těchto bodů dosáhne jako první.

Sáčky, naplněné kukuřicí mají velikost 15x15cm a jsou ušity z kvalitní bavlněné látky, okraje jsou z důvodu trvanlivosti, 2x prošity. Na našem e-shopu zahradnizabava.cz můžete vybrat libovolnou kombinaci dvou barev z osmi.

Závěr

Hru Cornhole lze hrát nejlépe venku, na travnatých plochách. Tvrdý povrch (beton, asfalt, např zámková dlažba) není vzhledem k možnému poškození sáčků příliš vhodný. Na druhou stranu lze hru hrát ve větších uzavřených prostorách. Cornhole je bezpečná hra pro dva hráče nebo týmy, vhodná pro všechny společenské akce – párty přatel, firmení akce, svatby, ale i na zábavné (soutěžní) akce ve školách, obcích i privátních zahradách.

Podobné hry – tip

Určitě koukněte na podobnou hru přímo z naší dílny – Cornscale. Inspiraci najdete také v našem e-shopu nebo v dalších recenzích tady na blogu.

Cornhole – hra pro dva

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.