Naše minigolfová dráha, přestože je vyrobena z kvalitních materiálů, potřebuje po určité delší době repasi.

repase hrací plochy
Repase minigolfu, termín původní realizace: 2011. Dráha bez jakékoli údržby nebo úklidu na zimu, přikrytí apod.

Doba, po které je nutná repase minigolfu / (rekonstrukce) hrací plochy, je závislá na mnoha faktorech, z nichž nejdůležitější je umístění plochy (otevřený prostor, pod střechou, dlažba, štěrk, tráva…) a samozřejmě i to, zda je hrací plocha vystavena povětrnostním vlivům po celý rok, nebo je na zimu uklizena. A v neposlední řadě ovlivňuje její životnost i zacházení.

Repase minigolfu nelze většinou provést na místě a proto ji musíme odvézt do naší dílny a tam poškozené součásti vyměnit. Ocelová konstrukce obvykle nevykazuje ani po 8 letech významné změny – pozinkované provedení se jeví jako dobře řešení. Jiné to je ale s deskou a kobercem – viz foto výše. I přestože, deska i koberec jsou určeny na ven, bez jakéhokoli vhodného zacházení dojde k jejich opotřebení.

Po repasi je hrací plocha zákazníkovi vrácena zpět, obvykle do 14ti dnů. Nevýhodou tohoto postupu jsou mj. i dvojí dopravní náklady. Proto zákazníkům nabízíme možnost výměny původní hrací plochy za úplně novou s tím, že zákazníkovi poskytneme za vrácení „dosloužilé“ plochy přiměřenou slevu.

Tento postup zvolila např. i ZŠ v Českých Budějovicích.

repase minigolfu
Po výměně, termín 10/2019

Údržba minigolfu

Věnujte údržbě dráhy nějaký čas, vrátí vám to. Stačí dráhu na zimu uklidit, přikrýt ji, když ji nebudete používat. Zvolte vhodné místo – tak aby se pod dráhou nedržela voda. Vyklepejte koberec nebo vymeťte.

Výstavba

Přečtěte si na našem blogu článek na nejčastější dotazy při výstavbě minigolfu.

Repase minigolfu

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.