Naše minigolfová dráha, přestože je vyrobena z kvalitních materiálů, potřebuje po určité delší době repasi.

repase hrací plochy
Repase minigolfu, termín původní realizace: 2011. Dráha bez jakékoli údržby nebo úklidu na zimu, přikrytí apod.

Doba, po které je nutná repase minigolfu / (rekonstrukce) hrací plochy, je závislá na mnoha faktorech, z nichž nejdůležitější je umístění plochy (otevřený prostor, pod střechou, dlažba, štěrk, tráva…) a samozřejmě i to, zda je hrací plocha vystavena povětrnostním vlivům po celý rok, nebo je na zimu uklizena. A v neposlední řadě ovlivňuje její životnost i zacházení.

Repase minigolfu nelze většinou provést na místě a proto ji musíme odvézt do naší dílny a tam poškozené součásti vyměnit. Ocelová konstrukce obvykle nevykazuje ani po 8 letech významné změny – pozinkované provedení se jeví jako dobře řešení. Jiné to je ale s deskou a kobercem – viz foto výše. I přestože, deska i koberec jsou určeny na ven, bez jakéhokoli vhodného zacházení dojde k jejich opotřebení.

Po repasi je hrací plocha zákazníkovi vrácena zpět, obvykle do 14ti dnů. Nevýhodou tohoto postupu jsou mj. i dvojí dopravní náklady. Proto zákazníkům nabízíme možnost výměny původní hrací plochy za úplně novou s tím, že zákazníkovi poskytneme za vrácení „dosloužilé“ plochy přiměřenou slevu.

Tento postup zvolila např. i ZŠ v Českých Budějovicích.

repase minigolfu
Po výměně, termín 10/2019

Údržba minigolfu

Věnujte údržbě dráhy nějaký čas, vrátí vám to. Stačí dráhu na zimu uklidit, přikrýt ji, když ji nebudete používat. Zvolte vhodné místo – tak aby se pod dráhou nedržela voda. Vyklepejte koberec nebo vymeťte.

Výstavba

Přečtěte si na našem blogu článek na nejčastější dotazy při výstavbě minigolfu.

Repase minigolfu