bs toys
BS Toys, Holandsko

Na letošní Spielwarenmesse 2018 jsem se strašně těšil. Jednak už po těch letech vím, kam přesně jít a hlavně už dávno jsme byli domluveni na schůzkách, které mě na veletrhu čekali. Návštěva Norimberku je možnost si po čase zase osvěžit němčinu a na jednáních zjistit, jak moc toho jste zapomněli z angličtiny :).

Letos se to ale neslo i v tónu češtiny. Bylo totiž moc fajn navštívit i české stánky a pokecat s lidmi, kteří jsou naladěni na „stejnou notu“ – u stánku Utukutu jsem letos strávil asi hodinu… a i to stálo za to!

Feel the Spirit of Play

Atmosféra na Spielwarenmesse 2018 je prostě jiná, tady se skutečně potkávají odborníci, kteří vám mají co nabídnout. Ke stánku dorazí lidi, kteří se pohybují v oboru. Zajímají se o hry, hračky, stavebnice, sporty… no těch kategorií je na veletrhu nespočet.

bex sport
Bex Sport, Švédsko

Člověk se jede inspirovat – super jsou nedávno zavedená místa s „novými“ vystavovateli. Pak ho čeká návštěva „známých“… A pak zjistíte, že vám zase ten den tak nějak nestačí. Letos jsem měl možnost vidět spoustu novinek od BS Toys (dříve Buitenspeel), s Marcelem jsme se tady bavili hodně o hrách vhodných do škol a školek. A taky jsme spolu natočili vtipné video :). U Bex Sport jsem čekal na Rollors, který přišel zatím jako prototyp, ale v nabídce snad bude během března 2018 + další hry v novém provedení. Hodně se teď dá na dřevo s FSC, lepší zpracování, nové vychytávky.

Spielwarenmesse je povinnost…:

Nürnberg ist die Messe, auf der man sein muss, weil jeder hier ist. Es ist überhaupt die einzige Messe der Spielwarenbranche, auf der man jeden von überall treffen kann. Deswegen sind wir selbst mit Vertriebsteam aus 50 Ländern hier vertreten. Pascal Bernard, C.E.O., Juratoys with brands Janod and Kaloo

Norimberk je veletrh, na kterém je třeba být, protože je tady každý. Je to jediný veletrh s hračkami, kde se můžete potkat s lidmi odkudkoli. Proto jsme zde zastoupeni týmy z 50 zemí.

Letos na jeho návštěvu byl čas od 31. ledna do 4. února… příští rok se uskuteční od 30. ledna do 3. února a já vám z něj zase přinesu krátký článek, stejně jako z tohoto i předchozích ročníků.

Spielwarenmesse 2018

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.