Crokinole je zábavná a návyková desková hra, která se stává čím dál populárnější po celém světě. Hraje se na speciální desce s dírou uprostřed, na kterou hráči cvrnkají kameny.

Základní pravidla

Cílem hry je získat co nejvíce bodů trefením cílové oblasti na desce. Aby hráč získal body, musí přesně zaměřit a vhodně postrčit hrací kámen, tak aby co nejblíže dosáhl cílového kruhu a zároveň odrážel kameny soupeře daleko od této oblasti. Hráč, který má na konci kola více bodů, získává body v daném kole. Hráči hrají do určitého počtů celkových bodů.

Crokinole
Crokinole

Hra je podobná hrám Carrom, Shuffleboard nebo Shuffle Puck, o kterých jsme již také napsali recenze na našem blogu.

O hře

Crokinole vyžaduje precizní zaměřování a strategii, ale také náhodné faktory jako jsou kameny odražené od okrajů desky, což činí hru nejen náročnou, ale i napínavou. I když je hra jednoduchá na naučení, vyžaduje trénink a zkušenosti, aby se hráč stal opravdu špičkovým hráčem.

Hráči mohou hrát Crokinole proti sobě jeden na jednoho nebo v týmu. Hra nabízí možnost hrát turnaje.

Crokinole se stal populární po celém světě (poprvé se objevil v Kanadě – je hodně oblíbený v Severní Americe) a je vynikajícím způsobem, jak trávit čas s přáteli a rodinou. Kromě toho, že je to skvělá zábava, je to také výborný trénink pro mozek a ruku, a proto se hra často doporučuje jako součást rehabilitace po úrazech a operacích.

Vyzkoušejte si tuto zábavnou a výzvu přinášející hru a staňte se mistrem Crokinole!

Klady +++

  • kompletně dřevěné provedení
  • snadná pravidla

Zápory – – –

  • docela velké na uskladnění, taška by se hodila

Hru zakoupíte v našem e-shopu originálních her.

Crokinole

Ondra Vrabec

Jsem majitelem společnosti STOA-Zahradní minigolf - českého výrobce a dodavatele venkovních a zahradních her. Moje práce, dá-li se to tak vůbec říct, mě neskutečně baví a naplňuje a pevně věřím, že je to vidět i v přístupu k našim zákazníkům. Považuji se za odborníka na venkovní hry, protože se pravidelně účastním českých i evropských výstav a veletrhů, sleduji zahraniční weby a novinky ve venkovních hrách, také se podílím na tvorbě nových her.